• بکارگيري ۵ ايستگاه آتش‌نشاني جهت اطفا‌‌ حريق ۲ مزرعه در شهرکرد
  • برگزاري دوره‌هاي آموزشي ويژه نيروهاي جديد الورود سازمان آتش نشاني شهرکرد
  • تصويري/نشست هم انديشي پيرامون ارتقاء تعامل سازمان‌هاي تابعه شهرداري
  • جانمايي ايستگاه آتش نشاني در سطح شهر
  • خريد نردبان آتش‌نشاني نيازمند همکاري استانداري و مديريت بحران است

خريد نردبان آتش‌نشاني نيازمند همکاري استانداري و مديريت بحران است

کد خبر: 62296 تاریخ انتشار: 1399/05/02
نمایش: 296
اخبار
سرپرست سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري شهرکرد گفت: با توجه به وجود ساختمان‌هاي بلند‌مرتبه‌ و با ارتفاع بيش از ۱۰ متر، اين سازمان جهت خريد يک نردبان‌ نيازمند کمک مديريت بحران و استانداري است.
 عنايت‌الله راهنورد اظهارداشت: شهرکرد با وجود ساختمان‌هاي بلند مرتبه‌ و تراکم جمعيت نسبتاً بالا و همچنين وجود مراکز مهم اداري، تجاري و هتل‌ها و...نياز به خدمات‌رساني در ارتفاع را دو چندان مي‌کند اين در حالي است که امکانات و تجهيزات فعلي سازمان پاسخگوي ارائه خدمات شايسته به شهر و شهروندان به ويژه در ساختمان‌هاي بلند مرتبه و ارتفاع بيش از 10 متر نيست.
وي افزود: در راستاي تامين اين نردبان حدود ۳۰ ميليارد تومان اعتبار نياز است که مي‌طلبد مديريت بحران و استانداري با شهرداري و سازمان آتش‌نشاني جهت تامين اعتبار همکاري کنند که در اين خصوص مکاتبات‌ لازم‌ انجام شده است.
سرپرست سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري شهرکرد بيان کرد: در راستاي تحقق کامل رسالت‌هاي اين سازمان و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان وجود تجهيزات به‌روز و کامل از جمله خودروي نردبان بلند مرتبه جهت دسترسي و انجام عمليات امداد و نجات در ارتفاعات بالا ضروري است.
راهنورد با بيان اينکه استفاده از نردبان بلند در موقع حوادث ميزان خسارت وارده به شهروندان و اموال عمومي را کاهش مي‌دهد، گفت: براي تأمين هزينه تهيه اين نردبان در شهرداري با مشکل مواجه هستيم و با وضع اعتبارات موجود تأمين اين هزينه براي شهرداري ممکن نيست.
وي با بيان اينکه مهار آتش، نجات جان انسان‌ها و جلوگيري از هدر رفت سرمايه‌هاي ملي از جمله مهم‌ترين وظايف اين سازمان است، گفت: يکي از مهم‌ترين اهداف سازمان آتش نشاني مقابله و کنترل آتش سوزي و مديريت اجراي طرح ايمني شهر در برابر حريق مي‌باشد.

افزودن دیدگاه


رئیس سازمان

 

      عنایت‌الله راهنورد

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی
شهرداری شهرکرد

 
چند رسانه ای