• بکارگيري ۵ ايستگاه آتش‌نشاني جهت اطفا‌‌ حريق ۲ مزرعه در شهرکرد
  • برگزاري دوره‌هاي آموزشي ويژه نيروهاي جديد الورود سازمان آتش نشاني شهرکرد
  • تصويري/نشست هم انديشي پيرامون ارتقاء تعامل سازمان‌هاي تابعه شهرداري
  • جانمايي ايستگاه آتش نشاني در سطح شهر
  • خريد نردبان آتش‌نشاني نيازمند همکاري استانداري و مديريت بحران است
آموزش شهروندان

در سال 1397 بيش از 20 هزار نفر مخاطب آموزش هاي شهروندي بودند

آموزش ایمنی و آتش نشانی در شهرکرد

کد خبر: 22132 تاریخ انتشار: 1398/05/14 09:16:58
نمایش: 351
اخبار
در سال گذشته بيش از ۲۰ هزار نفر در #شهرکرد آموزش‌هاي اوليه ايمني، آتش‌نشاني و پيش‌گيري ازسوانح وحوادث و نحوه‌ي استفاده صحيح از کپسول‌هاي اطفاي #حريق را فرا گرفتند.

درسال۹۷ بيش از ۲۰ هزار نفر آموزش آتش‌نشاني را در شهرکرد فرا گرفتند
 
▫️👩🚒در سال گذشته بيش از  ۲۰ هزار نفر در #شهرکرد آموزش‌هاي اوليه ايمني، آتش‌نشاني و پيش‌گيري ازسوانح وحوادث و نحوه‌ي استفاده صحيح از کپسول‌هاي اطفاي #حريق را فرا گرفتند.
 
▫️رياست #سازمان_آتش_نشاني_وخدمات_ايمني_شهرداري_شهرکرد در اين باره گفت: اين آموزش ها براي حدود 20 هزار نفر که شامل محصلين مقاطع پيش‌دبستاني، ابتدايي، دبيرستان و دانشجويان بوده اند ، صورت گرفت.
 
▫️مجيد علي پور افزود: همچنين کارمندان و کارگران ادارات و نهادها و ارگان‌ها ، والدين دانش آموزان، نيروهاي مسلح، پايگاه بسيج، آموزش محلي و شهروندي، مراکز تفريحي، آتش نشان داوطلب بوده اند که به صورت تئوري و عملي اين آموزش‌ها را فراگرفتند.
 
👩🚒ضمنا بايد بر تاسيس مدرسه آتش‌نشاني در شهرکرد اشاره کرد که دانش آموزان در رشته آتش نشاني در آن تحصيل مي کنند. ضمنا ساخت و تجهيز ساختمان آموزش آتش نشاني نيز در ناحيه غرب شهرکرد مراحل پاياني ساخت و تجهيز را طي مي‌کند.
 
▫️به گفته وي اصول ايمني و ضرورت رعايت آنها ،علل ايجاد حوادث وسوانح ، نحوه ارتباط با سازمان، چگونگي مقابله با آتش سوزي در لحظات اوليه و نحوه  استفاده از خاموش کننده هاي دستي جهت آتش سوزي هاي ناشي از  جامدات، گاز ومايعات قابل اشتعال و همچنين انتقال موارد ايمني جهت جلوگيري از حوادث موضوعات آموزشي بوده است.
 
▫️علي‌پور با تاکيد بر اهميت ، ضرورت  و مستمر بودن آموزش‌هاي ضمن خدمت براي آتش‌نشانان شهرکرد و کل استان چهارمحال و بختياري که در چندين دوره در سال 97 اشاره کرد که مهمترين دوره‌ها  شامل: فرماندهي حادثه، علت‌يابي حريق، کار درارتفاع، کار با طناب و نجات سرعتي و کف و کف‌رساني بوده است.
 
▫️گفتني است سال گذشته جزوه هاي آموزشي تهيه شده توسط واحد آموزش در چهار عنوان شامل نکات مهم براي ايمني  در ادارات، ارگان‌ها وسازمان‌هاي شهري، حين سفر، ايمني کودکان در قالب طرح #هرشهروند_يک_آتش‌نشان تهيه و توزيع شده است.
 
📑 روابط عمومي سازمان آتش شاني و خدمات ايمني شهرداري شهرکرد

افزودن دیدگاه


سرپرست سازمان

 

      عنایت‌الله راهنورد

سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی
شهرداری شهرکرد

 

لیست شرکت های خدمات رسانی در زمینه ایمنی ساختمان که مرد تائید سازمان آتش نشانی شهرکرد هستند، از قرار زیر است:

 
چند رسانه ای